close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 1 grudnia 2017

  W Pekinie świętowano 20 lat współpracy KGHM Polska Miedź S.A. z China Minmetals Corporation.

  Współpraca KGHM i Minmetals, która trwa już 20 lat, może być przykładem dla innych polskich i chińskich firm. Liczymy na to, że duże polskie spółki reprezentujące różne branże przemysłu będą miały równie dobrego partnera i prowadziły równie owocną współpracę jak KGHM i China Minmetals – powiedział Piotr Gillert, Charge d’Affaires Rzeczypospolitej Polskiej w wystąpieniu podczas uroczystości w dniu 24 listopada.

  Radosław Domagalski, prezes KGHM Polska Miedź S.A. oraz Guo Wenqing, prezes China Minmetals Corporation oraz przewodniczący China Metallurgical Group Corporation podsumowali dotychczasową współpracę oraz rozmawiali na temat możliwości jej rozwoju. Współpraca obu firm rozpoczęła się w 1997 r. wraz z zawarciem pierwszej długoterminowej umowy. Do końca 2016 r. KGHM Polska Miedź S.A. sprzedała China Minmetals Corporation blisko 881 tysięcy ton katod miedzianych na kwotę 5 miliardów USD. W czerwcu 2016 r. podczas wizyty w Polsce przewodniczącego ChRL Xi Jinpinga, KGHM i China Minmetals podpisały kolejną długoterminową umowę na lata 2017-2021. KGHM Polska Miedź od wielu lat jest jednym z największych polskich eksporterów do Chin.

  W uznaniu długoletniej i owocnej współpracy, podczas uroczystości 20-lecia współpracy prezesi obu firm przekazali sobie okolicznościowe upominki: prezes China Minmetals otrzymał  honorową szpadę górniczą, natomiast prezes KGHM pozytywkę wykonaną z miedzi zakupionej od KGHM.  

   

  20-lecie współpracy KGHM i China Minmetals
  20-lecie współpracy KGHM i China Minmetals
  Piotr Gillert
  Piotr Gillert
  prezes China Minmetals
  prezes China Minmetals
  Radosław Domagalski
  Radosław Domagalski
  rozmowy dwustronne KGHM i China Minmetals
  rozmowy dwustronne KGHM i China Minmetals
  Radosław Domagalski i Guo Wenqing
  Radosław Domagalski i Guo Wenqing

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: