close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 15 maja 2017

  Premier Beata Szydło uczestniczyła w Forum Pasa i Szlaku, które odbyło się w Pekinie w dniach 14-15 maja 2017 r. Obok premier Polski w Forum wzięło udział ponad 30 głów państw, szefów rządów i organizacji międzynarodowych.

  Forum Pasa i Szlaku zgromadziło przedstawicieli ponad 130 państw i organizacji międzynarodowych zainteresowanych uczestniczeniem w realizacji wysuniętej przez przewodniczącego ChRL Xi Jinpinga inicjatywy „Pasa Gospodarczego Szlaku Jedwabnego” oraz „Morskiego Szlaku Jedwabnego XXI w.” („Pasa i Szlaku”). Najważniejszym punktem programu był Okrągły Stół Przywódców z udziałem ponad 30 głów państw i szefów rządów. Premier Beata Szydło zabrała głos w sesjach poświęconych poszukiwaniu synergii polityk rozwojowych oraz współpracy w zakresie rozbudowy połączeń. Polska była jednym z sześciu państw członkowskich Unii Europejskiej reprezentowanych na tak wysokim szczeblu.

   

  Na marginesie Szczytu Pasa i Szlaku w Pekinie doszło także do spotkań dwustronnym premier Beaty Szydło z prezydentem Republiki Indonezji, Panem Joko Widodo, prezydentem Turcji, Panem Recepem Tayyip Erdoğanem, premierem Mongolii, Panem Jargaltulgyn Erdenebatem oraz Radcą Państwowym Mjanmy, Panią Aung San Suu Kyi.

   

  Podsumowanie wizyty premier Beaty Szydło w Chinach

   

  Źródło: KPRM

  Premier Beata Szydło na Forum Pasa i Szlaku
  Premier Beata Szydło na Forum Pasa i Szlaku
  Premier Beata Szydło podczas rozmów z prezydentem Republiki Indonezji, Panem Joko Widodo
  Premier Beata Szydło podczas rozmów z prezydentem Republiki Indonezji, Panem Joko Widodo
  Premier Beata Szydło podczas rozmów z prezydentem Turcji, Panem Recepem Tayyip Erdoğanem
  Premier Beata Szydło podczas rozmów z premierem Mongolii, Panem Jargaltulgyn Erdenebatem
  Premier Beata Szydło podczas rozmów z Radcą Państwowym Mjanmy, Panią Aung San Suu Kyi

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: