close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 29 września 2017

  W popularnej dzielnicy zakupowej Sanlitun w Pekinie odbył się festyn "Europe Street", gdzie kraje członkowskie Wspólnoty promowały swoją kulturę, walory turystyczne oraz specjały żywieniowe.

  Na polskim stoisku, którego koordynatorem był Wydział Promocji Handlu i Inwestycji w Pekinie, prowadzono poczęstunek i sprzedaż soków owocowych, słodyczy, płatków śniadaniowych oraz piwa i wódek smakowych. Odwiedzający stoisko mogli także otrzymać foldery Polskiej Organizacji Turystycznej w języku chińskim oraz gadżety związane z popularną w Chinach grą Wiedźmin. Do odwiedzenia polskiego stoiska zapraszali studenci ubrani w tradycyjne stroje ludowe, z którymi uczestnicy wydarzenia chętnie pozowali do zdjęć pamiątkowych.

   

  Oferta na polskim stoisku została dobrana tak, by mogła przyciągnąć osoby w różnych grupach wiekowych, jak również tych, którzy nie mieli wcześniej okazji do uzyskania informacji o naszym kraju czy też spróbowania polskich smakołyków.

   

  Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach dwuletniej kampanii promującej Unię Europejską w Chinach. Koordynatorem całego wydarzenia była Delegatura Unii Europejskiej w Chinach. Zgodnie z informacjami organizatora w wydarzeniu wzięło udział około 50 tysięcy osób.

   

  Polskie stoisko zostało przygotowane przez WPHI w Pekinie przy wsparciu Instytutu Polskiego w Pekinie, Biura Polskiej Organizacji Turystycznej w Pekinie, Polskich Linii Lotniczych Lot w Pekinie, dystrybutora gry serii Wiedźmin w Chinach - firmy GAEA oraz importerów polskiej żywności w Chinach.

   

  Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo z tego wydarzenia a stronie WPHI w Pekinie na Facebook: https://www.facebook.com/wphipekin/videos/893470180828167/

  Ambasador EU w Chinach, Hans Dietmar Schweisgut, odwiedza z małżonką
  Poczęstunek na polskim stoisku na festynie Europe Street
  Poczęstunek na polskim stoisku na festynie Europe Street
  Polskie produkty na festynie Europe Street
  Polskie stoisko na festynie Europe Street

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: