close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 9 listopada 2017

  Wiceminister środowiska Andrzej Konieczny rozmawiał w Pekinie na temat dwustronnej oraz w formacie 16+1 współpracy z Chinami w dziedzinie leśnictwa.

  Przebywający w wizytą w Chinach w dniach 30-31 października 2017 r. Andrzej Konieczny, podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska RP, odbył spotkanie dwustronne z Liu Dongsheng, wiceministrem Państwowego Urzędu Leśnictwa ChRL.  Podczas spotkania wiceminister Konieczny zaproponował pogłębienie współpracy między Polską i Chinami w obszarze zarządzania lasami, badań leśnych oraz w sektorze wyrobów leśnych, w ramach podpisanego w 2014 r. Memorandum o porozumieniu między Ministerstwem Środowiska RP a Państwowym Urzędem Leśnictwa ChRL. Wiceminister Liu podkreślił, że Chiny są również zainteresowane pogłębieniem współpracy w wymienionych obszarach. Strona chińska w szczególności chciałaby bliżej zapoznać się z polskimi doświadczeniami w zarządzaniu lasami ze względu na wyzwanie, jakim w Chinach jest poprawa jakości drzewostanu i efektywności gospodarki leśnej.

   

  Wiceminister A. Konieczny wziął również udział w dwudniowej konferencji poświęconej współpracy badawczej i edukacyjnej w dziedzinie leśnictwa Chin i państw Europy Środkowej i Wschodniej. W trakcie konferencji A. Konieczny wygłosił przemówienie w sesji otwierającej oraz jednej z sesji panelowych, podczas której przedstawił prezentację na temat leśnych gospodarstw węglowych i ich roli w pochłanianiu dwutlenku węgla. W konferencji zorganizowanej przez Państwowy Urząd Leśnictwa ChRL oraz Chińską Akademię Leśnictwa udział wzięło ponad stu ekspertów i naukowców z państw Europy Środkowej i Wschodniej oraz Chin.

  Konferencja nt. współpracy w dziedzinie leśnictwa Chiny - EŚW
  Konferencja nt. współpracy w dziedzinie leśnictwa Chiny - EŚW
  spotkanie wiceminsitra Koniecznego z wiceministrem Liu
  spotkanie wiceminsitra Koniecznego z wiceministrem Liu
  wiceminiser Konieczny oraz wiceminister Liu
  wiceminiser Konieczny oraz wiceminister Liu
  wiceminister Andrzej Konieczny
  wiceminister Andrzej Konieczny

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: