close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 3 czerwca 2017

  W towarzystwie rodziców i nauczycieli uczniowie Szkolnego Punktu Konsultacyjnego w Pekinie świętowali 3 czerwca zakończenie roku szkolnego. Organizację uroczystości wsparł Wydział Konsularny Ambasady RP.

  Spotkanie na terenie placówki, gdzie działa SPK, miało charakter rodzinnego pikniku i obfitowało w atrakcje. Nie obyło się bez niespodzianki w postaci zainscenizowanego przez rodziców przedstawienia dla najmłodszych. Rada Rodziców SPK przygotowała także poczęstunek dla uczestników zakończenia roku szkolnego.

   

  Okazją do wspólnej zabawy był pojedynek między uczniami a rodzicami i nauczycielami w przeciąganiu liny. Po druzgocącym zwycięstwie młodzież i dzieci otrzymały edukacyjne upominki ufundowane przez Wydział Konsularny.

   

  Szkolny Punkt Konsultacyjny działający przy Ambasadzie RP w Pekinie umożliwia mieszkającym w chińskiej stolicy dzieciom z polskich rodzin naukę ojczystego języka i historii, której brakuje w miejscowych szkołach chińskich i międzynarodowych. Zajęcia odbywają się w soboty, prowadzone są na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjum.  

  zakonczenie_roku_gry
  zakonczenie_roku_malowanie
  zakonczenie_roku_przedstawienie
  zakończenie_roku_malowanie2
  zakończenie roku_rozpoczecie
  Zakończenie roku szkolnego w Ambasadzie RP w Peki

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: