close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • INFORMACJE DLA PODRÓŻUJĄCYCH

 •  

  Informacje dla obywateli polskich podróżujących do Chin dostępne są na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych w serwisie Polak za granicą.  Z serwisu dowiedzą się Państwo m.in. czy podróżując do ChRL potrzeba jest wiza, na jakie przepisy prawa trzeba uważać. „Polak za granicą” zawiera również listę porad dla podróżujących oraz ostrzeżenia.

  Korzystasz ze smartfonu lub tabletu? Przed podróżą pobierz bezpłatną aplikację MSZ iPolak i czuj się bezpieczniej. iPolak to źródło najważniejszych informacji potrzebnych przy każdej wyprawie za granicę.

  Jest to najlepszy sposób udostępniania podstawowych informacji o danym państwie. Nie należy kopiować do tej zakładki informacji z serwisu „Polak za granicą”, gdyż wymaga to stałego aktualizowania danych na stronie placówki, tak aby wersja na stronie i w serwisie była spójna.

   

   

  Zachęcamy do korzystania z serwisu Odyseusz wszystkich, którzy przebywają lub planują pobyt poza granicami Polski. W przypadku wystąpienia sytuacji nadzwyczajnych za granicą, Ministerstwo Spraw Zagranicznych będzie mogło nawiązać z Państwem kontakt, a także udzielić niezbędnych informacji oraz pomocy poprzez właściwy konsulat/wydział konsularny lub przedstawicielstwo dyplomatyczne (ambasadę).

   

  Polecane strony:

   

   

  Jeżeli specyfika danego kraju wymaga, aby zamieścić na stronie placówki dodatkowe informacje przeznaczone dla podróżujących, należy umieścić je w tej zakładce jako tekst ciągły lub podstrona do tej zakładki.

   

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: