close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 14 września 2018

  W dniu 11 września br. w 98. rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Ambasadzie RP w Pekinie odbyły się uroczyste obchody Dnia Wojska Polskiego zorganizowane przez Ataszat Obrony.

  Obchody Dnia Wojska Polskiego miały szczególny charakter także ze względu na obchodzoną w roku 2018 100. rocznicę uzyskania przez Polskę niepodległości oraz utworzenia Sił Powietrznych i Morskich jako oddzielnego rodzaju polskich Sił Zbrojnych. 

   

  W przemówieniu otwierającym uroczystość attaché obrony gen. dyw. pil. Sławomir Kałuziński podkreślił przywiązanie polskich Sił Zbrojnych do wartości patriotycznych oraz wolności, suwerenności i demokracji, a także gotowości do ich obrony w imię tych samych zasad, za które polegli żołnierze w wojnie obronnej 1920r., która pozwoliła na zachowanie niepodległości Polski. Dzisiejsza Polska kierując żołnierzy do udziału w misjach pokojowych i stabilizacyjnych w ramach sojuszu NATO oraz jako członek ONZ i UE stale potwierdza swoje przywiązanie do ochrony pokoju i stabilności na świecie oraz zaangażowanie w rozwiązywanie problemów i wyzwań przed którymi stoi współczesny świat.

   

  W przyjęciu, zorganizowanym przez Ataszat Obrony wzięli udział liczni przedstawiciele wojskowego i cywilnego korpusu dyplomatycznego akredytowanego w Pekinie. Delegacji chińskich sił zbrojnych przewodził będący gościem honorowym gen. dyw. Cheng Xifeng, pełniący funkcję zastępcą szefa Sztabu Sił Powietrznych Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej.

  Dzień Polskich Sił Zbrojnych
  Dzień Polskich Sił Zbrojnych
  Dzień Polskich Sił Zbrojnych
  Dzień Polskich Sił Zbrojnych
  Dzień Polskich Sił Zbrojnych
  Dzień Polskich Sił Zbrojnych
  Dzień Polskich Sił Zbrojnych

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: