close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 12 czerwca 2018

  Tadeusz Kościński, podsekretarz stanu w ministerstwie przedsiębiorczości i innowacji, wziął udział w III konferencji ministrów ds. handlu i inwestycji Chin i krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

  III konferencja ministrów ds. handlu i inwestycji Chin i Europy Środkowo-Wschodniej (format „16+1”) odbyła się w dn. 6 i 7 czerwca 2018 r. w Ningbo. Polskę na konferencji reprezentował wiceminister przedsiębiorczości i innowacji Tadeusz Kościński. Wśród członków polskiej delegacji byli również Krzysztof Senger, wiceprezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu oraz Wojciech Zajączkowski, ambasador RP w ChRL.

   

  Podczas konferencji ministrowie ds. handlu i gospodarki Chin i państw EŚW odnieśli się do dotychczasowych rezultatów współpracy handlowej i inwestycyjnej w formacie 16+1. Wskazywano na konieczność wprowadzenia dodatkowych ułatwień w dostępie do rynku, rozwój wzajemnych inwestycji oraz współpracy z  wykorzystaniem handlu elektronicznego. Ważnym punktem było również omówienie kwestii udziału poszczególnych krajów w I Międzynarodowej Wystawie Importowej w Szanghaju w listopadzie 2018 r. i wykorzystania wydarzenia do promocji i zwiększenia eksportu z krajów EŚW do Chin.

   

  Wiceminister T. Kościński wziął również udział w IV spotkaniu ds. współpracy inwestycyjnej Chin i krajów Europa Środkowo-Wschodniej. W czasie wydarzenia przedstawiciele krajów EŚW, w tym wiceminister T. Kościński zachęcali obecnych przedstawicieli chińskiego biznesu do inwestowania oraz podejmowania współpracy z krajami regionu EŚW. Po zakończeniu części głównej odbyły się spotkania i rozmowy z przedstawicielami chińskich firm, podczas których Polskę reprezentowali wiceprezes PAIH Krzysztof Senger oraz kierownik Zagranicznego Biura Handlowego RP w Szanghaju, Andrzejem Juchniewiczem.

   

  Wiceminister T. Kościński odbył spotkanie dwustronne z wiceministrem handlu ChRL Ren Hongbinem. Podczas spotkania wiceminister T. Kościński wskazał na oczekiwane kierunki rozwoju przyszłej współpracy polsko-chińskiej w obszarze handlu i inwestycji oraz główne wyzwania związane z powiększającym się deficytem handlowym Polski w dwustronnej wymianie towarowej.

   

  Po zakończeniu części oficjalnej przedstawiciele polskiej delegacji odwiedzili polskie stoisko na rozpoczynających się w Ningbo IV wystawie inwestycyjno-handlowej 16+1, na którym swoją ofertę prezentowało ok. 40 polskich firm.

   

  Spotkanie dwustronne z wiceministrem handlu ChRL
  Spotkanie dwustronne z wiceministrem handlu ChRL
  Family Foto delegatów
  Sesja głowna III konferencji ministrów ds
  Sesja głowna III konferencji ministrów ds
  Konferencja prasowa po zakończneiu III konferencj
  Wiceminister T
  Wiceminister T
  Polskie stoisko na IV wystawie inwestycyjno-handl
  Polskie stoisko na IV wystawie inwestycyjno-handl

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: