close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 22 października 2018

  Polacy mieszkający w Pekinie wraz z chińskimi polonistami wspólnie czytali fragmenty „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego

  W dniu 13 października w ogrodach ambasady RP w Pekinie odbył się II Rodzinny Piknik Polonijny. Wydarzenie poprzedziło Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego, które stanowiło doskonałą okazję do przypomnienia o tegorocznej rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Wzięli w nim udział liczni przedstawiciele środowiska polonijnego, pracownicy ambasady, a także studenci i wykładowcy polonistyki na Pekińskim Uniwersytecie Języków Obcych oraz Pekińskim Uniwersytecie Studiów Międzynarodowych, w tym prof. Zhao Gang, Dziekan Wydziału Języków Europejskich PUJO.

   

  Spotkanie polonijne przebiegło w miłej, rodzinnej atmosferze. Polacy zamieszkali w Pekinie i okolicach przynieśli kosze piknikowe z prowiantem, a dla najmłodszych uczestników Wydział Konsularny zorganizował różnego rodzaju atrakcje i zabawy.

   

  Wszystkim uczestnikom spotkania, w szczególności osobom, które wzięły aktywny udział w Narodowym Czytaniu, serdecznie dziękujemy za przybycie oraz zapraszamy do udziału w podobnych wydarzeniach planowanych w przyszłym roku.

  Konsul RP w towarzystwie wicekonsulów w czasie czytania "Przedwiośnia"
  Narodowe czytanie - słuchacze

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: