close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 8 listopada 2018

  Silna reprezentacja rządowa i biznesowa z Polski wzięła udział w najważniejszym wydarzeniu gospodarczym w Chinach w 2018 r.

  Odbywająca się w Szanghaju w dniach 5-10 listopada 2018 r. Chińska Międzynarodowa Wystawa Importowa (CIIE – China International Import Expo) jest pierwszym zorganizowanym w Chinach wydarzeniem targowym służącym promowaniu importu do Chin, na którym wystawcami mogą być wyłącznie firmy zagraniczne. Wzięły w niej udział delegacje rządowe i biznesowe z ok. 170 krajów oraz ponad 3600 wystawców zagranicznych, a uroczystego otwarcia CIIE dokonał przewodniczący ChRL Xi Jinping.

   

  Polskiej delegacji rządowej na CIIE przewodniczył minister Marek Suski, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów, a w skład delegacji weszli m.in. Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi oraz Tadeusz Kościński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii. W trakcie wizyty w Szanghaju odbyli oni spotkania m.in. z Han Changfu, ministrem rolnictwa i obszarów wiejskich ChRL, Ni Yuefeng, ministrem Generalnej Administracji Celnej ChRL, Liu Dianxun, dyrektorem generalnym Chińskiej Agencji Promocji Inwestycji oraz He Baoxiang, wicegubernatorem prowincji Hunan.

   

  Polska gospodarka była promowana w narodowym pawilonie, który został uroczyście otwarty przez ministrów Marka Suskiego i Tadeusza Kościńskiego oraz Tomasza Pisulę, prezesa Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, który przewodził polskiej misji biznesowej na CIIE. W targach w Szanghaju udział wzięły 82 polskie firmy, które prezentowały się w sześciu pawilonach sektorowych. Wśród nich były firmy sektora rolno-spożywczego, branży kosmetycznej, jubilerskiej, motoryzacyjnej, lotniczej, maszynowej, logistyki i transportu.

  CIIE
  minister Kościński z prezesem KGHM Polska Miedź o
  minister Suski na spotkaniu z polskimi firmami
  minister Ardanowski z polskimi firmami branży rolno-spożywczej na CIIE
  otwarcie polskiego pawilonu narodowego na CIIE
  polskie technologie na CIIE
  polski pawilon z artykułami spożywczymi
  Targi CIIE

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: