close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 1 grudnia 2017

  Przedstawiciele władz województwa pomorskiego, Gdańska i Pruszcza Gdańskiego wraz z reprezentantami trzynastu pomorskich przedsiębiorstw z branży stoczniowej, spożywczej i medycznej wzięło udział w seminarium promocyjnym oraz spotkaniach B2B, które odbyły się 20 listopada 2017 w Ambasadzie RP w Pekinie.

  Na seminarium promocyjnym Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk i Wiceprezes Zarządu Agencji Rozwoju Pomorza Piotr Ciechowicz przedstawili między innymi rozwój gospodarczy i zalety inwestycyjne regionu, jak również ofertę eksportową pomorskich przedsiębiorstw. Na seminarium przybyło ponad 30 reprezentantów chińskich instytucji i organizacji gospodarczych, w tym przedstawiciele Chińskiej Rady Promocji Handlu Zagranicznego, Chińskiej Rady Promocji Międzynarodowych Inwestycji, Biura Rozwoju Handlu Ministerstwa Handlu ChRL oraz Biura Promocji Inwestycji Miasta Pekin. Na spotkaniu byli również obecni przedstawiciele czterech chińskich mediów gospodarczych.

  W sesji spotkań B2B, która odbyła się bezpośrednio po seminarium wzięło udział ponad 60 chińskich przedsiębiorców zainteresowanych głównie importem produktów i usług do Chin. Dużą popularnością cieszyły się między innymi usługi projektowe na potrzeby przemysłu okrętowego produkty, które oferowane były przez trzy przedsiębiorstwa z Pomorza.

  Wydarzenie zostało zorganizowane przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Pekinie przy wsparciu Biura Pomorskiego w Pekinie.

  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: