close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 8 listopada 2018

  Kierujący sekcją Azji i Pacyfiku Douglas H. Paal przedstawił perspektywy rozwoju relacji chińsko-amerykańskich po wyborach średniookresowych w USA.

  W dniu 6 listopada 2018 r. w sali kinowej Ambasady RP w Pekinie wystąpił Douglas H. Paal, wiceprezes  Carnegie Endowment for International Peace oraz były wiceprezes JP Morgan Chase International. W przeszłości pełnił on także funkcję przedstawiciela USA na Tajwanie jako dyrektor Amerykańskiego Instytutu w Tajpej (AIT) w latach 2002-2006, analityka CIA oraz dyplomaty w Pekinie i Singapurze. Prelegent dokonał pogłębionej analizy bieżącego stanu stosunków dwustronnych z uwzględnieniem wpływu zakończonych niedawno w USA wyborów do kongresu.  Wśród tematów znalazły się także kwestie współpracy gospodarczej i technologicznej oraz oceny sytuacji w Cieśnienie Tajwańskiej.

   

  Organizatorem wydarzenia był pekiński oddział Young China Watchers we współpracy z think-tankiem Carnegie-Tsinghua Center for Global Policy. Było to kolejne już wydarzeniem organizowane wraz z ww. partnerami jakie odbyło się na terenie polskiej placówki w Pekinie.

  Spotkanie z wiceprezesem Carnegie Endowment for International Peace
  Spotkanie z wiceprezesem Carnegie Endowment for International Peace
  Spotkanie z wiceprezesem Carnegie Endowment for International Peace

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: