close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 11 grudnia 2018

  Jasełka, wspólne kolędowanie z Zespołem Pieśni i Tańca Śląsk oraz spotkanie ze Świętym Mikołajem zgromadziły liczną grupę dzieci i ich rodziców.

  W dniu 8 grudnia 2018 roku w Ambasadzie RP w Pekinie odbyło się spotkanie mikołajkowe dla dzieci i młodzieży, zorganizowane przez Wydział Konsularny Ambasady RP w Pekinie, przy współudziale Szkolnego Punktu Konsultacyjnego, z gościnnym udziałem Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. Uczniowie ze Szkolnego Punktu Konsultacyjnego zaprezentowali tradycyjne Jasełka – magia świąt zawitała wraz ze wspólnym śpiewaniem kolęd oraz recytacją pięknych, bożonarodzeniowych wierszy i pastorałek. Występy młodych artystów wspomógł Zespół Pieśni i Tańca Śląsk, który zaprezentował najpiękniejsze polskie kolędy. Po wspaniałym występie ogromne emocje wzbudziło pojawienie się Świętego Mikołaja. Radości i pytaniom do Świętego nie było końca – miłą niespodzianką było wręczenie dla każdego uczestnika spotkania prezentu świątecznego. Po pożegnaniu Mikołaja Zespół Pieśni i Tańca Śląsk przeprowadził warsztaty tańca narodowego dla dzieci i rodziców połączone z prelekcją na temat historii polskich tańców oraz pieśni patriotycznych. Zespół przybliżył uczestnikom także zabawy taneczne z regionu Śląska. Warsztaty z Zespołem Śląsk odbyły się w ramach realizacji Projektu Rocznicowego PL 100 i spotkały się z olbrzymim entuzjazmem i wielkim zaangażowaniem wszystkich biorących w nim udział.

   

  Mamy nadzieję, że także w przyszłym roku Święty Mikołaj zawita w gościnne progi Ambasady RP w Pekinie a świąteczna atmosfera Świąt Bożego Narodzenia udzieli się nam wszystkim.

  Jasełka
  Jasełka i zespół Śląsk
  Mikołaj
  Warsztaty PL 100
  Warsztaty PL 100
  Mikołaj i dzieci

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: