close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 19 czerwca 2018

  35 lektorów języka polskiego z 11 chińskich ośrodków akademickich wzięło udział w warsztatach, które odbyły się w siedzibie Ambasady RP w Pekinie

  W dniach 10-12 czerwca 2018 roku chińscy i polscy lektorzy uczący języka polskiego na uczelniach położonych w różnych częściach Chin po raz pierwszy mogli wspólnie uczestniczyć w warsztatach glottodydaktycznych. Uroczystego otwarcia dokonał ambasador Wojciech Zajączkowski oraz dyrektor Instytutu Polskiego Magdalena Czechońska. Podczas inauguracji warsztatów wykład wygłosiła Izabella Zajączkowska, małżonka ambasadora i patronka honorowa warsztatów oraz prof. Waldemar Martyniuk z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Obecna była także konsul generalna RP w Kantonie Joanna Skoczek.

   

  Dzięki warsztatom zarówno doświadczeni, jak i początkujący lektorzy otrzymali możliwość wymiany doświadczeń oraz doskonalenia metod nauczania. Zorganizowane przez Instytut Polski w Pekinie we współpracy z Ambasadą RP w Pekinie wydarzenie służyło podniesieniu poziomu nauczania języka polskiego w Chinach oraz integracji chińskiego środowiska polonistycznego.

  Otwarcie_warsztatów_Pan_Ambasador
  Przemowa_Pani_Izabelli_Zajączkowskiej
  Warsztaty_dla_lektorów_przyjmowanie_gości
  Warsztaty_dla_lektorów_uczestnicy_warszt
  Warsztaty_dla_lektorów
  Warsztaty_dla_lektorów_wykład_prof_Zhao_
  Warsztaty_dla_lektorów_prof_Li_Jintao
  Warsztaty_dla_lektorów_Wiktor_Uniwersyte
  Wykład_dr_Li_Yinan
  Wykład_dr_Li_Yinan_komentarz_prof_Martyn

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: