close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • TŁUMACZENIA I POŚWIADCZENIA TŁUMACZEŃ

 • Konsul dokonuje tłumaczeń z języka polskiego na chiński mandaryński (putonghua) i z języka chińskiego mandaryńskiego na język polski. Konsul dokonuje w szczególności tłumaczeń treści powtarzalnych:

   

  1. aktów stanu cywilnego;
  2. zaświadczeń o niekaralności;
  3. polskich praw jazdy;
  4. innych dokumentów.

   

  Konsul poświadcza zgodność tłumaczeń dokumentów z języka chińskiego mandaryńskiego (putonghua) na język polski i z języka polskiego na język chiński mandaryński (putonghua). Konsul poświadcza tłumaczenia sporządzone rzetelnie i w sposób czytelny. Do poświadczenia zgodności tłumaczenia nie jest wymagane jego sporządzenie przez tłumacza przysięgłego lub zawodowego. Nie jest wymagane wcześniejsze poświadczenie tłumaczenia w sądzie.

   

  Opłata (za każdą rozpoczętą stronę) zgodnie z Tabelą opłat konsularnych.

   

  W celu umówienia wizyty należy dokonać rejestracji on-line poprzez stronę http://www.e-konsulat.gov.pl/.

   

  Czas trwania procedury jest uzależniony od ilości przedstawionych dokumentów/stron oraz ilości rozpatrywanych spraw konsularnych.

   

  Ważne:

   

  • Tłumaczenia poświadczone przez konsula, przeznaczone do obrotu prawnego w Polsce nie wymagają dalszego uwierzytelnienia.
  • Tłumaczenia opatrzone pieczęcią i podpisem tłumacza przysięgłego wpisanego na listę tłumaczy przysięgłych w Polsce, przeznaczone do obrotu prawnego w Polsce, nie wymagają dalszego uwierzytelnienia.
  • Tłumaczenia opatrzone pieczęcią i podpisem tłumacza przysięgłego wpisanego na listę tłumaczy przysięgłych w Polsce, przeznaczone do obrotu prawnego w Chinach, wymagają uwierzytelnienia za pomocą pieczęci apostille wydawanej przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Warszawie (http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/apostille/).

   

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: